christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 

do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?

stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

(via smilewhileyousing)

fellowteen:

this is the most beautiful and amazing thing i have ever read in my entire life and it makes me so so happy

(via american-niki)

9/29/2014 (3:01pm) 83,882 notes

thecutestofthecute:

Friend has the sad???!!??!!!!!

image

I’m coming friend I’ll save you from the sad!!

image

I am here now you’re going to be okay!!!

image

You are so beautiful and i love you!!!

image

(via xoziva)

9/28/2014 (9:31pm) 7 notes

no-longer-leaning:

no-longer-leaning:

When people who don’t follow you like/reblog one of your posts:

image

image

image

#AH